24 sata o Obrenovcu

VOZAČI MOGU SMANJITI KAZNU ZA SAOBRAĆAJNI PREKRŠAJ

Jasna Viktorović
10.02.2025. 08:12
330

Sporazum se sklapa s policijom, gde se potpisuje priznanje za prekršaj. Ovaj pristup smanjuje pritisak na sudove, štedi vreme i novac, a vozač dobija blažu kaznu.

Vozači u Srbiji koji su dobili kaznu za saobraćajni prekršaj prolazak kroz crveno, mogu imati pravo na sporazum o priznanju prekršaja. Ovaj sporazum omogućava vozačima da umanje kaznu, pod uslovom da u prethodnih 24 meseca nisu više od jednom pravosnažno osuđeni za prekršaj u oblasti bezbednosti saobraćaja, za koji je zakonom predviđeno obavezno izricanje šest ili više kaznenih poena.

Policija ne prihvata sporazum za vozače koji su se prethodno suočili s nasilničkom vožnjom, kao ni za maloletnike ili osobe koje su u trenutku prekršaja bile maloletne. Takođe, vozači koji su u poslednje četiri godine izazvali težu saobraćajnu nezgodu, u kojoj je ugrožen život ili imovina, ili su odbili da pruže pomoć povređenima, takođe ne mogu sklopiti sporazum.

Društvo

Jasna Viktorović

Kategorije

IZDAVAČ: Preduzeće za informisanje i marketing “Studio Mag” doo, Trgovačka 71, 11500 Obrenovac

SAJT: rtvmag.co.rs

GLAVNI I ODGOVORNI UREDNIK: Miroslav Paunović

Izvršavanje obaveza koje ima Preduzeće za informisanje i marketing “Studio Mag” po odredbama Zakona o elektronskim medijima i podzakonskim aktima donetim u skladu sa tim Zakonom, kao i Zakona o javnom informisanju i medijima, kontroliše Regulatorno telo za elektronske medije.

REGISTRACIONI BROJ MEDIJA: IN000477

Ovaj projekat je sufinansiran od strane GO Obrenovac